12. jaan 2015Paleo toitumine : hea tervis ja optimaalne kaal läbi päris toidu

Ardi Ravalepik

Ardi Ravalepiku kirjutamisstiil on muhe, infotihe ja motiveeriv. Ta ei veena, vaid selgitab toitumise paljudele teadmata tõdesid lihtsas, huvitavas ja igale vanusele arusaadavas keeles. Lisaks käivad autori sõnad ja teod käsikäes: Ardi ise on paleodieedi abil võitnud psoriaasi, mis annab raamatule erilise veenvuse.Sõltumata sellest, kas sa oled paleo elustiili juba valinud või alles otsid informatsiooni, siit leiad 10 tõsiasja, mida on kasulik silmas pidada.

  1. Paleo dieeti järgides ei pea sa igapäevaselt kaloreid lugema. See pole järjekordne moodne   kiirdieet, sa ei pea koguste pärast muretsema ja iga suutäit mõõtma.   1. Paleo dieet pärineb meie paleoliitilistelt esivanematelt ja järgib meile geneetilistelt sobivaimat toiduvalikut.


  1. Paleo dieet välistab gluteeni ja piirab laktoositarbimise.


  1. Paleo dieet kõrvaldab rafineeritud süsivesikud ja eelistab väherasvaseid valguallikaid. Valgurikas toitumine annab rohkem energiat ja hoiab veresuhkru stabiilsemana, mis omakorda pikendab täiskõhutunnet.


  1. Paleo dieet tähendab loobumist kaun- ja teraviljadest, sest need on toorelt tarbides inimesele mürgised.


  1. Paleo dieet paneb rõhu just mahelihale.


  1. Paleo dieet on kiudaineterikas.


  1. Inimesed on olnud edukalt „paleo dieedil“ üle kahe miljoni aasta. Pakendatud ja eeltöödeldud toidud leidsid tee meie toidulauale pelgalt paarsada aastat tagasi, mil algas tööstusrevolutsioon. Samal ajal algas ka meie tervise allakäik.


  1. Teadus on tõestanud, et meie küttidest ja korilastest esivanematele olid tundmatud kaasaegsed haigused, sealhulgas ülekaalulisus, rasvumine, kardiovaskulaarsed tõved, vähk ja diabeet. Nende haiguste eest võlgneme „tänu“ põllumajandus- ja toiduainetööstuse arengule.


  1. Päris toidu söömine on mõistlik ja loogiline. Sinu keha tänab sind.Kui Sulle tundub teema huvitav ja intrigeeriv, siis loe seda põhjalikult läbi! Ükski toitumisviis ei ole lõplikult ideaalne- tuleb leida see endale sobiv. Nopi siit tarkuseteri, mis teevad su toidulaua huvitavamaks ja mitmekesisemaks!Raamatu tõeliseks pärliks on aga enam kui 100 lehekülge tervislikke ja inspireerivaid paleoretsepte. Proovi ja sa ei kahetse!Üks huvitav paleo retsept:Kanakarri lillkapsariisiga(Valmistusaeg 45 minutit, marineerimine 1-2 tundi)Koostisosad:

600 g kanakintsuliha

1 suurem lillkapsas

400 ml kookospiima

Praadimiseks õli

Maitseks pipart ja tublisti karritValmistamine Lase lillkapsas köögikombainis või nuimikseriga peeneks. Hauta või prae õlis. Lõika kana 3 cm kuubikuteks ja pruunista pannil. Maitsesta pipra ja karriga, karrit tuleks panna nii palju, et see annab korralikult värvi. Lisa kookospiim ja kuumuta paar minutit. Lisa veel karrit. Hauta, kuni kana on valmis.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar